Nieuws
Najaarscompetitie 2025
Golf is zoals jullie allemaal weten, niet alleen een leuke maar ook een heel sociale sport. Zeker als je in teamverband speelt. De Najaarscompetitie van de NGF is een laagdrempelige competitie waaraan clubleden in teams kunnen meedoen.
In navolging van het succes van voorgaande jaren is door de NGF besloten de Najaarscompetitie welke op zondag en woensdag gespeeld worden ook dit jaar opnieuw te laten plaats vinden.
Datums
De datums voor 2025 zijn vastgesteld op:
Woensdag: 1, 8, 15 en 22 oktober.
Zondag: 5, 12, 19 en 26 oktober.
Spelvormen
Op woensdag is de spelvorm 9-holes individueel Stableford en 9-holes greensome Stableford
Op zondag is de spelvorm 18-holes individueel Stableford.
Het spelconcept van de NGF Najaarscompetitie
Er zitten vier spelers in een team en in principe vier teams in een poule, waarbij je ook op je eigen baan speelt.
Die vier teams spelen tegen elkaar.
De teams komen uit voor een golfvereniging en de deelnemers moeten dan ook lid zijn.
De spelers (en reserves) moeten handicap 36,0 of lager hebben maar verder zijn er geen eisen; iedereen van elke leeftijd mag meedoen en elke combinatie van spelers is mogelijk; man, vrouw, jeugd, beginner of golfprofessional.
Elk jaar strijden de beste teams om de landstitel.
Normaal gesproken wordt ervoor gekozen om in vierballen te spelen waarbij er steeds per teams 1 speler in een flight zit, oftewel er zijn per ontvangend team slechts vier startijden.
Starttijden
De adviesstarttijden zijn steeds om 11:00 uur voor de Najaarscompetitie, maar hier geldt dat indien een andere tijd op de baan beter uitkomt, de baan vrij is om dit naar redelijkheid te veranderen.
Achterliggende gedachte van de adviesstarttijd is dat de binnenkomst van de flights dan op het einde van de middag zal zijn zodat er mogelijkerwijs een ‘soepele’ overgang kan zijn naar de borrel en eventueel diner.
Finaledag
Voor de Woensdag Afdeling is de Landelijke Finaledag op woensdag 29 oktober op de Keppelse Golfclub.
Voor de Zondag Afdeling is de Landelijke Finaledag op zondag 2 november op Golfclub Anderstein.
Voor elk van beide finaledagen worden de 10 beste poulewinnaars uitgenodigd.
KORTOM
Indien bovenstaande bericht jullie enthousiasme heeft gewekt dan zie ik jullie opgave voor deelname aan deze competitie als vrienden / kennissen team graag tegemoet zodat ik de nodige stappen kan nemen richting de NGF.
TENSLOTTE
Weet dat het aantal teams beperkt is.
De reactie vanuit jullie beoogde “teamcaptain” uiterlijk 28 augustus 2025 tegemoet ziende, verblijf ik.
Met Sportieve Groet,
Theo Pieters, Competitie Coördinator
